Nažu cīņas —  mūsdienīgs tuvcīņas sporta veids, kas strauji attīstās un iegūst popularitāti gan Latvijā, gan visā pasaulē.  Šis novirziens sevī iekļauj pašaizsardzības kursu, tehnisko, taktisko, kopējo fizisko un psiholoģisko sagatavošanu.

Cīņas notiek izmantojot auksto ieroču imitācijas, izmantojot tuvcīņas paņēmienus un prasot no sportistiem ātru reakcijas laiku, momentālu situācijas analīzi, distances kontroli un veiklību.

Ultimate Fighting Zone izstrādāja personīgo sportistu sagatavošanas metodiku balstoties uz sintētisko IUKKK skolas tehniku, kura ir līderis turnīru rīkošanā un sportistu uzvarām starp organizācijām, kas praktizējas tuvcīņās ar minimāliem ierobežojumiem Krievijas Federācijas un Eiropas Savienības teritorijās.

 

Sporta nažu cīņas attiecīgi iedalās divos pamata novirzienos:

 

1) Sporta nažu paukošanās — tā ir sporta disciplīna, izmantojot auksto ieroču maketus, oponenta cīņas kustību atveidošanai vienādos cīņas apstākļos.

 

2) Praktiskā nažu cīņa — tā ir praktiska disciplīna, kas izskata naža pielietošanu pašaizsardzības nolūkos no fiziski spēcīgāka pretinieka, grupveida uzbrukuma kā arī aizsargājoties no bruņota uzbrukuma.

 

Reitings sabiedriskajās starptautiskas nozīmes organizācijās, kas praktizējas nažu cīņās, no UFZ skatu punkta:

 

  1. IUKKK — RUS, EU
  2. Dog Brothers — USA
  3. Толпар — RUS

 

Latvijas teritorijā regulāri notiek reģionālās un starptautiskās sacensības dotajā sporta veidā.

Latvijas sportisti gūst lieliskus rezultātus starptautiskajos turnīros un aktīvi sadarbojas ar organizācijā, kas attīsta nažu cīņas kā sporta veidu.

 

Tradicionāli, nazis tas ir tuvcīņas ierocis, dažos gadījumos, konkrētāk distancē līdz trīs metriem, pēc savas efektivitātes ir lielisks “šaujamierocis”, satveršanas un sagatavošanās izmantošanai nozīmē.

Sakarā ar dotā novirziena īpatnībām un cīnītāju sagatavošanas metodikām, nažu cīņu nodarbībām, kuras organizē Ultimate Fighting Zone, ir noteikts vecuma ierobežojums 18+.

Share